KURUMSAL » Çaykur Çayevi

KURUMSAL » Çaykur Çayevi

Çay Türkiye de her ailenin evinde, çalışma ofisinde ve bulunduğu her alanda , her yerde ve her ortamda tükettiği ana içecek maddesidir. Bu fikir ile yola çıkılarak Türkiye de çay üretiminde ve satışında 1 numara olan Çaykur markası seçilip tüketicinin marka kabulü sorunu ortadan kalkmıştır. Çaykur’un Türkiye de sağlamış olduğu güven ve memnuniyet çerçevesinde ilk konsept mağaza İSTANBUL KADIKÖY’de 08.03.2011 tarihinde hizmete açılmıştır.

Bu konseptin kuruluş nedenlerinden biri de son yıllarda Türkiye de ve Dünya ülkelerinde kahveye ve kahve markalarına olan eğilimin Çay tüketimi ve çay sunulabilen ortamların hızla azalmakta olmasıdır. Bu sebepten dolayı bu piyasadaki çok büyük olan bir boşluğun yani talebin bir an önce doldurulup ticari anlamda konsepte Çaykur’un da katmış olduğu marka katkısıyla hızla büyümek.

Amerika’da ve Avrupa’da Starbucks markası nasıl algılanıyorsa ÇAYKUR markası da Türkiye de bu şekilde algılanmaktadır. Bu kadar büyük bir markanın adı altında Türkiye de yatırım yapmak hemen hemen her yatırımcının istediği bir yatırım türüdür. Ve bu yüzden ilk mağazamızın açılmasından çok kısa bir süre geçmesine karşın onlarca isim hakkı başvurusu almış bulunmaktayız.

ÇaykurÇayevi konseptinde ilk etapta Türkiye de İstanbul halkına en kaliteli ve Organik çaylarımızı demleyip, en kaliteli hizmetle müşterilerimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda en kaliteli (organik) çayın yanında kalitesinden ödün vermeyeceğimiz tuzlu ve tatlı kurabiyeler ve keklerde sunmaktayız. Aynı zamanda bu konseptin ileride lokomotifi olacak olan ÇAYKUR un üretmiş olduğu Organik ve üst kalite çaylarında %30 kar marjı ile mağazamızda satmaktayız.

ÇaykurÇayevi mağazası çay demleyip satmak ve Çaykur’un en üst kalite çaylarını satmak için Çaykur bayisi olarak işletilmektedir.